Paykasa Haberler

Havale İle Paykasa Satın Al

paykasa kart

Nakit para kullanılarak yapılan alışverişlerin miktarı günden güne azalırken, alışverişlerde kullanılmak üzere tasarlanan sistemlerde çeşitlenmeye başlamıştır. En öncelikli olan ödeme aracı kredi kartı olurken, banka kartı ve son olarak ön ödemeli kartlar kullanılmaktadır. kredi kartı ile yapıyan alışverişlerde taksitlendirme fırsatı sunulurken, banka kartı sayesinde hesaptaki tutar ile alışveriş yapmak mümkündür. Ön ödemeli kartlar ise satın alınan kart tutarı kadar alışveriş yapabilme fırsatı sağlamaktadır.

Kredi kartı ile alışveriş yapmak elbette ki avantajlıdır. Ancak sonrasında ödeme güçlüğü yaratması nedeni ile doğru kullanım sorunları yaşatmaktadır. Banka hesabı üzerinden alışveriş yapmak ise hesaptaki tutar kadar alışveriş yapma avantajı sağlamaktadır fakat bu da alışveriş yapılan internet sitesinin güvenliğinin son derece önemsenmesini gerektirmektedir. Zira tüm banka bilgilerinin aktarılması ve işlemin suistimal edilme riski söz konusu olabilmektedir. Ödeme yöntemleri arasında belirttiğimiz üçüncü yöntem olan ön ödemeli kartlar ile alışveriş yapmak ise en güvenli ve aynı zamanda en kullanışlı yöntemdir. Kredi kartı gibi bilinçsiz harcamaya izin vermez. Banka kartı gibi hiçbir bilgi açığını ortada bırakmaz. Ön ödemeli kartlardan Türkiye de ve dünya da en popüler olanı ise Paykasa karttır. Paykasa kart satın almak hem kolay, hem de hızlı bir şekilde tamamlanır. Havale ile paykasa satın al seçeneğinden faydalanılabileceği gibi, kredi kartı ile paykasa al yöntemi de tercih edilebilmektedir. Havale ile paykasa satın al şeklinde bu ön ödemeli kartı satın almak isteyenler güvenli paykasa firmaları üzerinden diledikleri tutarda paykasa kart satın alabilirler. Kartlarını internet üzerinden alışverişlerinde, para gönderme işleminde kullanabilirler. İnternet üzerinden alışveriş yaparken ödeme sekmesine gelindiğinde ön ödemeli kart veya sanal kart seçeğini seçerek 16 haneden oluşan şifrenin girilmesi yeterli olmaktadır. Bu şifre sayesinde herhangi bir kart sahibi ismi, banka hesap bilgisi ve diğer kişisel bilgiler paylaşılma durumu ortadan kalkmaktadır. Kartın kullanım alanları kadar nasıl satın alınabileceği de merak edilenler arasındadır. Satın almak için bayilik almış bir firma seçilmeli, firmanın hesabına seçilen kartın bedeli havale veya kredi kartı ile ödenmeli ve sonrasında müşteri hizmetlerine bağlanarak şifre talep edilmelidir. Havale ile paykasa satın al işlemi bu şekilde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Satın alanan kart şifresi maile gönderilmekte ve kullanıma hazır olarak müşteriye sunulmaktadır. Kişiler ister kendileri kullanmak için isterse başka birine şifreyi vererek kullanması için bu kartı satın alabilir. Karttaki tutar herhangi bir şekilde birkaç alışverişe bölünemez veya satın alınan ürün için taksitlendirme yapılamaz. Ancak kalan tutar için bayiler belirli bir komisyon karşılığında bozdurma imkanı tanımaktadır. Nakite bu şekilde geri çevrilebilen paykasa kart aynı zamanda hiç kullanılmaması durumunda da bozdurulabilmektedir. Bu sayede uzun süre kullanılmayı düşünülmeyen kartlar tekrar nakite dönüşebilmektedir.

1 Yorum Bırakılmış

Yorum Bırakın