Paykasa Mini Haber

Kredi Kartı ile Paykasa Satın Al

Paykasa

Kredi kartı ile paykasa satın al; Nakit para yerine kullanılmak durumunda kalınan birçok harcamada genelde kredi kartı tercih edilir. Çok nadiren banka kartı kullanılmasına karşın son zamanda bu iki ürünün özelliğini bir arada bulunduran sanal kartlar oldukça yaygın bir alanda kullanıma sahiptir. Kredi kartı kadar yaygın olan kullanım alanı ve banka kartı kadar dengeli kullanım sağlayan ön ödemeli sanal kartlar bir nevi kontör kartı sistemini andırmaktadır.

Bütçenizi Sarsmadan Satın Alabilirsiniz

İstenildiği miktarda satın alınabilen sanal kartlar, daha sonra geçerli olduğu her noktada tek seferde kullanılabilmektedir. Tek kullanımlık olması çeşitli mali sorunlar yaşanmasını, kartın içerisinden fazla ücret kesilmesini veya bilgilerinin başka birinin eline geçmesi gibi durumları ortadan kaldırmaktadır. Sanal bir kart olması real olarak basılmış bir suliyetinin bulunmaması kaybolma riskini ortadan kaldırır. Sadece ve sadece 16 haneden oluşan bir rakamsal dizi olan kartta kullanılmayan bakiyeler ikinci bir alışverişte ne yazık ki kullanımaz ancak bayiler aracılığı ile bozdurulabilir. Bayilerde aynı kart gibi mağazalarda değil sadece internet üzerinden satış yapmaktadır. Yurtdışında bayilerin mağazalarda satış yaptığı bilinmektedir. Ancak bu durum şuan için Türkiye de faaliyet gösteren bir işleyiş değildir. Paykasa satın almak için birkaç yöntem bulunmaktadır. bunlardan ilki kredi kartı ile paykasa satın al seçeneğidir. Kredi kartı ile paykasa satın al seçeneği en çok rağbet gören ve hızlı gerçekleşen işlemdir. Öncelikle kartın satın alınacağı firma seçilir ve sonrasında firmanın hesabına kredi kartı ile ödeme geçilir. Ödeme bilgisini iletmek ve kart şifresini talep etmek için müşteri temsilcisine bağlanılır. Daha sonra ödeme kontrol edilir ve şifre kişinin mail adresine gönderilir. İşlem bu şekilde tamamlanmış olur. Gönderilen şifre kullanıma açıktır ve anında kullanılabilir. Bu nedenle herhangi bir zaman kaybı yaşanmaz. Ayrıca paykasa satıcı bayiler 7 gün 24 saat hizmet verir. Gece veya gündüz istenilen anda paykasa satın alınabilmektedir. Ancak ödeme kontrolü yapılması ve sonra şifre gönderilmesi nedeni ile ancak havale işleminde anında işlem sağlanır. EFT işleminde ancak mesai saatleri içinde ödeme kontrol edilerek şifre gönderimi yapılmaktadır.

Güvenli Alışveriş için Paykasa Kart

Paykasa kullanıcılarının bu kartı seçme nedenleri arasında ilk başta güvenlik gelmektedir. ilk kez alışveriş yapılacak bir sitede veya çok bilinmeyen bir internet sanal mağazada alışveriş için güvenliği elden bırakmamak adına paykasa kullanımı gayet doğru bir seçim olacaktır. Bu sayede ne bir kişisel bilgi ne de bir banka hesap bilgisi siteye girilmez. İz bırakmadan alışveriş yapma fırsatı sağlayan paykasa kart, para gönderimi işleminde de gayet hızlı bir yöntemdir. Para gönderilmek istenen kişiye sadece şifrenin iletilmesi yeterli olan bu işlem sonucunda karşı taraf saniyeler içinde ödemesini almış olur. İster ise alışveriş yapalir, dilerse de bayi üzerinden nakite çevirebilir.

Yorum Bırakın