Paykasa Haberler

Paykasa Güvenilir mi

Paykasa Güvenilir mi; yeni nesil ödeme aracı olarak gündeme gelen ve İngiltere kökenli olan paykasa, bilinen en güvenilir ödeme şeklidir. Paykasa kart kullanımında hiçbir kişisel bilginin yer almaması ve işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi, güvenilirlik ilkesini ön plana çıkarmaktadır. Paykasa kart güvenliği konusunda iki farklı husus bulunmaktadır. Birinci husus, kartın kullanımı aşamasında oluşturulan güvenlik sistemidir. İkinci husus ise, kartın satın alınması aşamasında yapılan alış verişlerde güvenliğin sağlanmasıdır. Kartın satın alınması konusunda gündeme gelen güvenlik ise, kendi arasında üçe ayrılmaktadır. Para ödeme işlemlerinde güvenlik sistemlerinin uygulanması ile kişisel bilgilerin koruma altına alınması ve yetkili temsilciler ile çalışılması bu üç hususu meydana getirmektedir.

Paykasa Kart Güvenilirliği

Paykasa kart, güvenilir bir ödeme gerecidir. Güvenilir olmasının en büyük nedeni, hiçbir kişisel bilginin alış veriş esnasında kullanılmıyor olmasıdır. [alert type=”info”] Sitemizden aldığınız paykasa kartlarda, sizlere 19 haneli bir pin kodu verilmektedir. Verilen pin kodu dünyada benzeri olmayan ve sadece size ait olan rakamsal bir şifredir. Bahsedildiği üzere, ikinci bir eşi başka bir şahısta bulunmamaktadır.

Güvenliğin birinci maddesini pin kodu meydana getirmektedir. Kartta belirlenen pin kodunun kimlik bilgileriniz ya da kişisel banka hesaplarınız veya kredi kartı bilgileriniz ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. İletişim bilgileriniz dahil sizlere verilen kodda yer almamaktadır. Alış veriş yaptığınızda, ödeme aşamasına geldiğinizde, paykasa kart pin kodunu kullanarak ödeme işlemini gerçekleştirirsiniz. Gündeme gelen sadece pin kodundaki rakamlardır.` Paykasa kart güvenilirliğinin ikinci maddesini de, bilgilerin gizliliği meydana getirmektedir. Önemli olan ve dikkat etmeniz gereken husus ise, pin kodunu üçüncü şahıslar ile paylaşmamanızdır. Çünkü paykasa kart harcamalarında ikinci bir onay mesajı gibi bir sistem bulunmamaktadır. Kodu girip işlemi onayladığınızda, anında para aktarımı tamamlanmaktadır. Bu neden ile pin kodunuzu üçüncü kişiler ile paylaşmamaya ya da kaybetmemeye özen göstermelisiniz. ` Üçüncü husus ise, satın alma işlemleri esnasında paylaştığınız kişisel bilgilerin koruma altına alınmasıdır. Kart satın alma müracaatında bulunduğunuz andan itibaren, işletmemiz tarafından müşteri gizliliği politikası devreye sokulmakta, kişisel ve banka bilgileriniz ile iletişim bilgileriniz, işletmemiz tarafından güvence altına alınarak, üçüncü kişiler tarafından ulaşılması engellenmektedir.

Paykasa Kart Satın Alınmasında Güvenlik

Paykasa kart güvenilirliği konusunda önemli olan bir hususta, kart satın alma işlemleridir. Kart satın alma işlemlerinde iki farklı güvenlik unsuru bulunmaktadır.

Birinci unsur, resmi olarak yetkilendirilmiş işletmemiz gibi temsilciler ile irtibata geçmeniz ve satın alma işlemlerinizi bu kanallar üzerinden gerçekleştirmenizdir. Türkiye’de paykasa kart satışı konusunda yetkilendirilen işletmemizde, her hangi bir sorun yaşamayacağınızın garantisi verilmektedir. ` İkinci husus, paykasa kart bedellerinin ödenmesinde alınan güvenlik tedbirleridir. Paykasa kart satın alınma işlemleri online olarak gerçekleştirildiğinden, ödemelerde internet üzerinden yapılmaktadır. Sitemizde online ödemeler konusunda üst düzey koruma sistemi kullanılmaktadır.

 

1 Yorum Bırakılmış

Yorum Bırakın