Paykasa Bozum

Paykasa Bozum Nedir ve Nasıl Yapılır?

Paykasa kartı, internet üzerinden satın alacağınız ürünler ya da hizmetler dahil olmak üzere, sitelere para yatırmak ya da diğer ödemelerinizi yapmak adına kullanılabilen güvenli bir sanal karttır. Kartın işlevi hiçbir banka bilginizi ya da kredi kartı detaylarınızı barındırmamasıdır. Tek kullanımlık olan Paykasa kartını, bir zaman sonra bozdurmak isteyebilirsiniz. Eğer ki Paykasa bozdum işlemini uygulamak son derece kolaydır ve bünyemizde bunu zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Paykasa Bozum İşlemi Tam Olarak Nedir?

Paykasa kartınız var ve içerisinde toplamda 50€ bakiye kaldığını varsayalım. Siz eğer ki bu parayı, internet üzerindeki sitelerde ödemeler için kullanmak istemiyor ve nakde çevirmek istiyorsanız, bunun için bozum işlemi yapılmalıdır. Bozum işlemi ilgili miktarı kendi banka hesabınıza aktarılmasını sağlamaktır. Fakat bu işlem yapılırken, Euro’nun TL karşısındaki güncel kur fiyatları takip edilir ve buna göre bir fiyat çıkartılmaktadır. Bu sayede ilgili tutar, müşterinin banka hesabına aktarılarak, Paykasa kartının içerisindeki para nakde çevrilmiş olmaktadır. Bizde sizler için bu adımı en doğru bir şekilde tamamlayarak, kartınızın içerisindeki parayı banka hesabınızda görmenizi ve dilediğiniz zaman ATM üzerinden ya da şubelerden çekebilmenizi sağlıyoruz.

Paykasa Bozdurma İşlemini Yapmanın Basit Yolu

En basit yol, sitemiz üzerinden işlem yapmak ve bize talepte bulunmaktır. Müşteri Temsilcilerimiz her zaman sizinle irtibat kurmaktan memnun olacaklardır. İlgili müşteri hizmetlerimize Paykasa kart bozdurma işlemi yapmak istediğinizi ve bu husus ile alakalı adım atmak istediğinizi aktarın. Bunun hemen sonrasında, sizden Paykasa kartınıza ait kart bilgileri ve diğer geçerli CVV kodu ve son kullanma tarihi detayları alınacaktır. Alınan bilgiler, ekiplerimiz tarafından kontrol edilir ve içerisinde ne kadar para bakiyesi olduğuna bakılır. Bunun ardından ise Paykasa kartının güncel kur fiyatı üzerinden hesaplanması yapılarak, sizden istenilen banka hesap no’ya para aktarımı sağlanmaktadır. İşte bu kadar basit bir şekilde Paykasa kartınızın bozdurulma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Paykasa Bozdurma Hizmetinde Bakiyenin Önemi Var mı?

Paykasa kartının en düşük değeri 10€ ile başlar ve bu miktar arta arta en son 500€ tutarına kadar ulaşır. Burada önemli olan kartın içerisindeki bakiye ne ise onun alınmak istenmesidir. Bizde size kartın bakiyesi ne kadar ise uygun hususlar altında ödeme işlemlerini nakde çevirerek yapmaktayız. Bunun için alt limit sınırlarını öğrenmek adına müşteri hizmetlerimize sorularınızı sorabilirsiniz. Yine de bozdurmayı düşündüğünüz Paykasa kartınızın mutlaka aktif olarak açık olması ve inaktif duruma geçmediğine de emin olun. Tüm paykasa kartları, satın alındıktan 1 yıl sonra kullanıma kapatıldığından, ilgili sürenin geçmediğine emin olmalısınız.

Paykasa Kartını Bozdurmanın Bana Bir Zararı Olur mu?

İnternet üzerinden alışveriş yapmayı artık düşünmüyor ya da elinize ciddi anlamda bir nakit lazım ise Paykasa bozdurma işlemi yapmanızda bir sakınca yoktur. Yine de çeşitli sebeplere dayalı olarak kartı bozdurarak içerisindeki parayı almak isteyebilirsiniz. Biz ise, görevimizi yaparak TL’ye çevirdiğimiz tutarı banka hesabınıza aktarırız. Burada önemli olan sizin bizden talepte bulunmanızdır. Ayrıca kartı bozdurmanızın sizlere zararı olmaz. Bankanıza etki eden bir durum olmadığı için geçerli olan kurlara bağlı olarak kartınızın bozum işlemi yapılmaktadır. Zarar kısmı doğrudan kura bağlı olarak değişebilir.

Paykasa Kart Bilgilerimi Verdikten Sonra Sıkıntı Yaşar mıyım?

Bilgilerinizi verdikten sonra sizler için kartınızın içeriğini kontrol ediyoruz. Var olan bakiye miktarını da TL’ye çevirdikten sonra banka hesabınıza aktarım yapmaktayız. O yüzden bu hususta endişe edilecek bir durum olmadığını bilmelisiniz.